Wydajemy już sześćset posiłków dziennie

Od września 2017 r. naszą kuchnię opuszcza każdego dnia około sześćset posiłków. Było to możliwe dzięki pozyskaniu nowych klientów – szkół i przedszkoli z terenu gminy Kramsk. W ten sposób do grona osób korzystających z naszej kuchni dołączyli najmłodsi konsumenci – dzieci od trzeciego roku życia.

Wszystkie te zmiany dokonały się za sprawą dwóch projektów unijnych, do których dołączyła nasza spółdzielnia. Razem z wcześniejszymi programami zdobyliśmy już tą drogą 339 tys. zł dofinansowania. Pierwszy ze wspomnianych projektów pozwolił nam zatrudnić dwie pomoce kuchenne oraz kierowcę samochodu, który nabyliśmy również za pieniądze z dofinansowanie. Dzięki temu do rozwozu kateringu mamy już dwa pojazdy.

Najnowszy projekt, który obecnie realizujemy, pozwolił na zatrudnienie dwóch następnych pomocy kuchennych, niezbędnych do realizacji zamówień dla nowych klientów. Za zdobyte tą drogą pieniądze zakupiliśmy  również drobny sprzęt gospodarstwa domowego i piec konwekcyjno-parowy.

Razem przybyło u nas w ten sposób dziesięć nowych stanowisk pracy i wszystkie zatrudnione tą drogą osoby, mimo że projekty się kończą, nadal mają u nas pracę.